ADD Şubesi, akademisyene emanet edildi!

ADD Şubesi, akademisyene emanet edildi!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kahramanmaraş Şubesi’nde başkanlığa Doç. Dr. Tayfun Şahinkanat getirildi.

Güncellemee: 11 Temmuz 2013 - 11:06

ADD’nin Kahramanmaraş Şubesi, olağan genel kurulunu cumartesi günü, İsmet Paşa Mahallesi Yeni Hükümet Caddessi Gazeteci Ali Çelik Sokak No. 19 Kat 1 Daire 6 Kahramanmaraş adresinde bulunan hizmet binasında gerçekleştirildi. Divan başkanlığını CHP Merkez İlçe Eski Başkanlarından Ejder İşlek’in yaptığı kongrede divan üyeliklerini ise emekli eğitimci Salim Kaynak ile Gürkan Demir yaptılar.  Daha önce çoğunluk sağlanamadığı için cumartesi gününe ertelenen ADD Şube Kongresi, gerekli çoğunluğun sağlanması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan konuşmacılar, Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerken, İşçi Partisi (İP) İl Başkanı Cafer Sincer de, Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti İktidarından kurtuluşunun reçetesini anlattı. Sincer; Erdoğan iktidarından kurtuluş için CHP, MHP ve İP’nin işbirliği yapmasını ve ADD’nin de 5 Ağustos’taki Silivri’de yapılacak toplantıda bu işbirliğine zemin hazırlaması gerektiğini söyledi. Silivri için bir komite oluşturulmasını ve yerel-genel bir çalışma yapılmasını isteyen Sincer, 5 Ağustos eyleminin sahiplenilmesi gerektiğini vurguladı.

Sincer’in konuşmasının ardından şube yönetim kurulu faaliyet raporu okunarak, üyelerin ibrasına sunuldu. Raporların ve kurulların ibra edilmesinden sonra da yeni yönetimin seçimine geçildi. Tek liste halinde yapılan seçimlerde Doç. Dr. Tayfun Şahinkanat başkanlığında oluşan yönetimde başkan yardımcılığına Alaeddin Çiftaslan, yazmanlığı Gökhan Demir, saymanlığa Orhan Necmi İspiroğlu, yönetim kurulu üyeliklerine Hüseyin Fındık, Selçuk Paksoy, M. Kemal Narlı getirildiler.

Doç. Dr. Tayfun Şahinkanat, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümünde öğretim üyeliği yapıyor. (KAHRAMANMARAŞ’TA BUGÜN)

İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorumunuz (Zorunlu)
Ad-Soyad: (Zorunlu) E-Posta Adresi: (Zorunlu) Başlık: (Opsiyonel)